Funkce a vlastnosti bambusu

1. Antibakteriální vlastnosti bambusu

Bambusové vlákno má výrazné, přirozené antibakteriální, bakteriostatické a deodorizační vlastnosti. Potlačením růstu bakterií a jiných mikrobů zabraňují vzniku plísňových onemocnění nohou a nechtů a to i na dlouhou dobu. Japonská studie prokazuje (Japan Textile Inspection Association), že i po padesáti praních si bambusové vlákno ještě stále udržuje vynikající antibakteriální vlastnosti. Výsledek ukazuje více než 70% úmrtnost bakterií na vzorku bambusových vláken. Antimikrobiální účinek přírodních bambusových vláken se výrazně liší od chemických antimikrobiálních látek přidávaných do běžných tkanin, které bývají častou příčinou kožních alergií po přidání do oblečení.

2. Absorpce vlhkosti a prodyšnost

Schopnost bambusového vlákna absorbovat vlhkost často předčí i moderní drahé syntetické materiály, tzv. duté vlákno. Tato schopnost sebou nese i perfektní termoregulační vlastnosti. Udržuje nohy v suchu a teple i v těch nejnáročnějších sportovních podmínkách. Bambusové vlákno dokáže absorbovat až 3-4 krát více vlhkosti proti bavlně.

Přírodní vlákno, to je bambus

Bambusové vlákno je celulózové vlákno získané nebo vyrobené z přírodního bambusu. Bambusová vlákna získala popularitu jako „zelená“ vlákna, protože je lze pěstovat rychle a jako tržní plodina je ekonomicky výhodná zejména pro chudší oblasti třetího světa. Bambusová vlákna jsou zcela přírodní (na rozdíl od populární syntetiky jako polyester) a jejichž pěstování má za následek snížení emisí skleníkových plynů.

Bambusové vlákno je velmi pružné a odolné. Ve srovnávacích studiích s bavlnou a polyesterem se prokázalo, že mají vyšší pevnost, lepší odvod vlhkosti a lepší absorpci vlhkosti. Bambusové vlákno je také více ekologičtější než bavlna a polyester.

Bambusové ponožky a funkční bambusová trika nebo boxerky z bambusu můžete koupit na Lichozrout.cz